گل قاشقی یا برگ قاشقی.سلام عرض میشه خدمت همه دوستان و سروران گرامی سایت گل آوا. امروز در خدمتتون هستم با معرفی یک گل محبوب و معروف از قدیم ،به نام برگ قاشقی.

گل قاشقی

گیاهی علفی و همیشه سبز و مناسب برای ادارات و بانک ها با نور متوسط و خنک ، ویا مناسب  داخل اتاق می باشد.با رشد کند از خانواده پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل آمازون است.

گل برگ قاشقی

برگها قلبی شکل و گوشتی و ابلق به رنگهای سفید کرمی درمتن سبز،محل زندگی در زادگاهش در جنگلهای نسبتا تاریک است به همین دلیل سایه آپارتمان را به خوبی تحمل میکند.

در کاشت گروهی هم به عنوان پوشش گلدان و هم به عنوان یک گیاه مجزا مورد استفاده دارد و مقایسه جالبی در شکل و رنگ برگها به وجود می آورد.واریته های زیادی در ایران پرورش می یابد.

نیازهای گل قاشقی:

میزان نور مناسب برای گل قاشقی: نیم سایه آفتاب و کنار پنجره احتیاجات نوری ان را تامین میکند،مواظب اشعه مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر باشید.

دما: حداکثر درجه حرارت در تابستان ۲۴ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۸ درجه است،گیاه تا ده درجه هم مقاومت نشان میدهد.در کل به هوای خنک نیاز داره وگرنه برگها خشک و شکننده میشن.هوایی مثل هوای گلفروشی ها براش مناسبه.

آبیاری:،اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود،آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه و در نهایت حمله قارچ بیماری زای ((بوتری تیس)) می گردد،

در تابستان هر ۷ روز یکبار و در زمستان هر ۲الی ۳ روز یکبار آبیاری نمایید.رطوبت:غبارپاشی هفته ایی دو بار در تابستان و یکبار در زمستان توصیه می گردد.

تغذیه:مواد غذایی و عناصر مورد نیاز گیاه را با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستورهردو هفته یکبار تامین کنید.

گل قاشقی

خاک مناسب:خاک کمپوست یا بنفشه آفریقایی بهترین محیط رشد ریشه این گیاه است.

تعویض گلدان:ریشه های این گیاه سطحی و ریز است،ترجیح میدهند در گلدان کوچک زندگی کنند،به هر صورت هر سال ریشه ها را بازدید کنید و در صورت لزوم ان را با یک اندازه بزرگتر تعویض نمایید.

تمیز نمودن برگها:غبارپاشی جهت تمیز نمودن برگها کفایت میکند،برگها ترد و شکننده هستند،آنها را دست مالی نکنید.

تکثیر:گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا تابستان و ریشه دار کردن آنها در دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد

عکس گل قاشقی

پژوهش هوای پاک ناسا به رهبری سازمان ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) با همکاری سازمان پیمانکاران حفاظت از محیط زیست آمریکا (الکا) انجام شده است.

بر پایه این پژوهش گیاهان آپارتمانی خاصی وجود دارند که قادر به سم‌زدایی طبیعی از هوای داخل اتاق می‌باشند.

برای نمونه سم‌هایی مثل بنزن، فرمالدهید و تری‌کلرواتیلن می‌توانند به میزان قابل توجهی از این راه از هوای اتاق پاک شده و به از بین بردن نشانه‌های نشانگان بیماری ساختمان کمک کنند.

گل قاشقی یا برگ قاشقی از جمله گیاهان نام برده شده در این لیست می باشد.

خرید سبد گل طبیعی

فهرست